KuPS – Legia: Takaiskuihin ei varaa

Eurooppa-Liiga
KuPS – Legia
Torstai 01.08. klo 19:00
KuPS taistelee torstaina Eurooppa-Liigan jatkopaikasta puolalaista Legia Varsovaa vastaan. Ottelu on joukkueen lisäksi testi myös koko seuran organisaatiolle, sillä Legian faneilla on melko kipakka maine. Toivotaan, että seura on tehnyt turvallisuuskartoitukset huolellisesti torstain ottelua silmällä pitäen.
KuPS taisteli ensimmäisessä osaottelussa miehekkäästi ja selvisi siedettävällä 1-0 tappiolla. Jani Honkavaaran suojatit pelasivat ennakkoluulottomasti parempiaan vastaan ja ovat toiseen osaotteluun lähdettäessä vielä pelissä mukana. Totuuden nimissä numerot hieman mairittelevat savolaisia, mutta tulos antaa lähtökohdat erittäin mielenkiintoiseen toiseen otteluun. KuPSin olisi saatava luotua paikkoja, mutta yhteenkään takaiskuun ei ole missään nimessä varaa. Viikonloppuna Honkavaara hieman kierrätti miehistöään KPV:tä vastaan ja yhdessä venähtäneen kotimatkan kanssa se myötävaikutti kuopiolaisten tappioon.
Legia olisi siis saatava pidettyä poissa tonteilta. Kova tehtävä, sillä puolalaisjoukkueelta löytyy kosolti laatua. Puolalaisten työskentelyssä viime viikolla oli toisella jaksolla jo varmistelun makua, joten ei joukkue mikään ylittämätön este kuopiolaisille ole, jos asiat loksahtelevat täysin kohdilleen. Väinölänniemellä odotettavissa on täysi tupa ja uudenlaiset alkuasetelmat.
Vetosuositus
KuPSin on jossain vaiheessa pakko avata omaa peliään ja Legia tulee tällöin pääsemään laadukkaisiin vastahyökkäyksiin. Odotan toisesta ottelusta pelinkuvaltaan avoimempaa kuin viime viikolla Varsovassa. Vetosuosituksena annan torstain taistoon Ottelussa yli 2.5 maalia kertoimella 2,00.
Lunasta paras tarjous in kautta!
Lyö vetoa esimerkiksi otteluun KuPS – Legia ja kohteeseen veto ”Ottelussa yli 2.5 maalia”. Jos ottelussa tehdään vähintään kolme maalia, saat 200 euroa riskittömän 100 euron vedon avulla. Jos ottelussa tehdään enintään kaksi maalia, saat panoksen takaisin 100€ asti. Voit lyödä myös pienemmän riskittömän vedon (min. 10€).
Jos et halua lyödä riskitöntä vetoa, voit lunastaa myös 200% talletusbonuksen. Näin saat esimerkiksi 20€ talletuksella heti 60€ pelirahaa. Tallettamalla 100€ saat maksimibonusrahan 200€.
Lyö riskitön 100€ veto näin:
- Avaa pelitili ja tee talletus.
- Lyö veto riskittömästi 100€ asti.
- Jos vetosi häviää, saat rahat takaisin.
[inline-text-ad text=”LUNASTA 100€ RISKITÖN VETO” odds=”” cta=”LUNASTA TARJOUS” url=”http://dspk.kindredplc.com/redirect.aspx?pid=44408&bid=33974″]
Lunasta 200% talletusbonus näin:
1. Avaa pelitili.
2. Tee talletus.
3. Saat talletuksen kolminkertaisena takaisin 200€ asti.
[inline-text-ad text=”LUNASTA 200% talletusbonus” odds=”” cta=”LUNASTA TARJOUS” url=”http://dspk.kindredplc.com/redirect.aspx?pid=44408&bid=33974″]
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- Näin Huuhkajien uusi päävalmentaja näkee Teemu Pukin roolin joukkueessa – ”Positiivisia askelia”
- Huuhkajien uusi valmennusryhmä valittu – kolme uutta nimeä
- Huuhkajien uuden päävalmentajan ensimmäinen joukkue on tässä!
- PSG:n sankari näpäytti epäilijöitä: ”He eivät edes tiedä”
- Lukas Hradeckyn Bayer Leverkusen putosi Mestarien liigasta – myös Liverpoolin tie nousi pystyyn
- Sky: Luottopelaaja haluaa jättää Bayer Leverkusenin – tavoittelee siirtoa Espanjaan
- Tähtihyökkääjä saattaa jäädä pois Ranskan maajoukkueesta maaliskuussa
- Entinen Man City -tähti kiinnostunut palaamaan Saudeista Eurooppaan – suurseura perässä
- Haastattelu: Ruotsin Allsvenskanissa valmentava Ferran Sibila kertoi ajastaan HJK:ssa
- AC Milan kiinnostunut palkkaamaan Massimiliano Allegrin päävalmentajakseen
- Entinen Man City -tähti kiinnostunut palaamaan Saudeista Eurooppaan – suurseura perässä
- Sky: Luottopelaaja haluaa jättää Bayer Leverkusenin – tavoittelee siirtoa Espanjaan
- Haastattelu: Ruotsin Allsvenskanissa valmentava Ferran Sibila kertoi ajastaan HJK:ssa
- Lukas Hradeckyn Bayer Leverkusen putosi Mestarien liigasta – myös Liverpoolin tie nousi pystyyn
- Go Ahead Eaglesin päävalmentaja uskoo Oliver Antmanin siirtyvän isompiin ympyröihin: ”Vain ajan kysymys”
- Tähtihyökkääjä saattaa jäädä pois Ranskan maajoukkueesta maaliskuussa
- Oliver Antman ilmiömäisessä iskussa – Hollannissa annettiin kunnianosoitus
- Gianluigi Buffonin poika debytoi ammattilaiskentillä – pelaa Tšekin juniorimaajoukkueessa
- PSG:n sankari näpäytti epäilijöitä: ”He eivät edes tiedä”
- Neymarista taas huolestuttava tieto – ”Halusin todella auttaa joukkuetta”